A néhai Óbudai Textilgyár épületeinek rehabilitációja 1998-ban kezdődött. (Az ipari komplexum múltjáról itt lehet olvasni.) Azóta a PP Center néven ismert üzleti központban több mint 140 bérlő cég működik, most már minden megtalálható egy helyen, mint egy kis faluban. Nemcsak éttermek és boltok, hanem mászófal, fitneszterem, műtermek, egyre több kiállítás, színházi és cirkuszi előadások, képzések és kulturális rendezvények élnek egymás mellett.
Hogyan alakult ki mindez? A PP Center menedzsmentje az évek során minden bevételt visszaforgatott a terület fejlesztésébe és felújításába. A fejlődés folyamatosan követhető, a körülmények egyre jobbak – de miért egyre trendibb itt irodát bérelni?
2011-ben a társadalmi felelősségvállalás nagy szerepet kapott az ingatlan hasznosításában. A PP Center pályázatokat írt ki, melyeken az éppen üresen álló, kiadó raktár-, iroda-, stúdió-, illetve multifunkcionális helyiségek használatát civilek pályázhatták meg különféle projektekkel. Az alternatív ingatlanhasznosításnak ez a formája Magyarországon egyedülálló. A pályázatok azóta is nagy sikerrel működnek.
A támogatói rendszeren keresztül támogatást nyert már videoklip-forgatáshoz – többek között – Péterffy Bori, Sena és a Pátkai Rozina Jazz Quintet is.
A Monkey Boulder egy mászóközpontot hozott létre pályázati támogatással. Mundruczó Kornél és a PROTON színtársulat, illetve az Artus színtársulat több darabot is színre vittek a PP Center falai közt.
Folyamatosan itt próbál a Recirquel újcirkusz társulat. A PP támogatja a Budapest Tánciskolát is és itt tartja képzéseit a Magyar Képzőművészeti Szabadegyetem. Az üzleti központ segített megmenteni az FKSE veszélybe került műtárgygyűjteményét. És persze a Partizán Műterem és Galéria is itt működik 2012 óta, ahol képzőművészek alkotásaikért cserébe használhatnak műtermeket vagy kiállítóteret.
OOPS
A központ kerítése ide klikkelve látható.
A támogatott programokat az Artkartell fogja össze, melynek Magazinját most olvasod. Szintén a PP Center jóvoltából.